Roboty Hobot, najlepsze do mycia okien

Historia marki Hobot

Firma Hobot została założona w 2010 roku na Tajwanie. Od początku działalności skupili się na stworzeniu robotów do domu. Pierwsza generacja robota do mycia okien została zaprezentowana już w 2010 roku. Był to model Winbot-68. Druga generacja to kolejne modele, Hobot 168 w 2012 i Hobot 188 w 2014. W 2015 w ofercie pojawił się Hobot 268, pierwszy model o kwadratowym kształcie. Kolejną nowością była możliwość sterowania robotem przez telefon w modelach Hobot 198 (2016) i Hobot 288 (2017). W 2019 roku do sprzedaży wszedł najnowszy model – Hobot 298 z innowacyjną funkcją spryskiwania szyby. Obecnie rynek robotów do okien podbija model  Hobot 388, łączący w sobie skuteczność czyszczenia z modelu 198 i funkcję spryskiwania szyby, dzięki której Hobot 298 stał się absolutnym hitem w roku 2019.

Poza robotami do mycia okien, Hobot wprowadził do swojej oferty robota z zaawansowanym systemem mopowania podłóg, model  LEGEE® z 4-etapowym systemem czyszczenia. W tym momencie dostępne są trzy modele, LEGEE 668 i LEGEE 669, a także najnowszy model, sterowany aplikacją mobilną, LEGEE 688.

Hobot 388

Hobot 388 to najnowszy model robota do mycia okien. Hobot 388 łączy w sobie skuteczność czyszczenia dwoma obrotowymi mopami znanymi z modelu Hobot 198 i funkcję spryskiwania szyby, dzięki której Hobot 298 stał się absolutnym hitem w roku 2019. Dzięki dyszy ultradźwiękowej robot sam spryskuje czyszczone powierzchnie co znacznie ułatwia czyszczenie wysokich lub nieotwieranych okien, gdzie dostęp by je zwilżyć przed umyciem jest utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy.

Hobot 388 może być sterowany zarówno pilotem jak i z aplikacji na telefonie. Nowością jest możliwość uruchomienia robota przyciskiem na obudowie.

H388_2

Hobot 388 nadaje się do mycia okien pionowych, ale także dachowych osadzonych pod kątem. Porusza się sprawnie po wszelkich powierzchniach płaskich takich jak okna, witryny, lustra, kabiny prysznicowe itp.

H388_3

Kółka Hobota 388 poruszają się nawet do 70 obr/min. przywracając nieskazitelną czystość, imitując ruch ludzkiej reki.

H388_4

Hobot 298

Najnowszy robot marki Hobot to model 298. Jest to robot do mycia okien o kwadratowym kształcie, wyposażony jest w dyszę ultradźwiękową, dzięki której sam spryskuje czyszczone powierzchnie. Funkcja ta znacznie ułatwia czyszczenie wysokich lub nieotwieranych okien, gdzie dostęp by je zwilżyć przed umyciem jest utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy.

Hobot 298, podobnie jak pozostałe modele, nadaje się do mycia okien pionowych, ale także dachowych, osadzonych pod kątem. Porusza się sprawnie po wszelkich powierzchniach płaskich takich jak okna, witryny, lustra, kabiny prysznicowe itp. Hobot 298 trzyma się na oknie dzięki mocnemu silnikowi ssącemu tworzącemu podciśnienie. Przemieszcza się zarówno w poziomie jak i w pionie, dokładnie czyszcząc powierzchnie.

Hobot 298 czyści dużą szmatką o wielkości 24×24 cm. Porusza się z prędkością 12 cm/s, co oznacza że do umycia 1 m² potrzebuje zaledwie 2,4 minuty.

Za bezpieczne poruszanie się Hobota 298 na oknach bezramowych odpowiadają czujniki krawędziowe. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wytrzymała linka doczepiona do robota. 

Kabel zasilający ma 5 metrów długości, co pozwala na pracę nawet na dużych powierzchniach. W razie zaniku zasilania wbudowany UPS utrzyma robota nasz szybie przez 20 minut, wydając przy tym sygnał ostrzegawczy.

Hobot 298 może być sterowany za pomocą dołączonego do zestawu pilota, lub przy użyciu aplikacji HOBOT.

Hobot 288

Hobot 298 to robot do mycia okien o kwadratowym kształcie, o działaniu zbliżonym do modelu 298. Hobot 288 nie ma funkcji spryskiwania. Wszystkie pozostałe cechy działania są identyczne.

Hobot 198

Hobot 198 to robot do mycia okien znacznie różniący się od modeli kwadratowych. Do czyszczenia wykorzystuje dwie obracające sie szmatki umieszczone na pierścieniach. 

Hobot 198 również nadaje się do mycia okien pionowych i osadzonych pod kątem. Porusza się sprawnie po wszelkich powierzchniach płaskich takich jak okna, witryny, lustra, kabiny prysznicowe itp. Jego zaletą jest możliwość czyszczenia okien o niestandardowych kształtach np. trójkątnych lub okrągłych.

Hobot 198 czyści dwoma obracającymi się szmatkami, co zwiększa jego skuteczność w usuwaniu zabrudzeń z czyszczonych powierzchni.

Za bezpieczne poruszanie się Hobota 198 na oknach bezramowych odpowiadają czujniki ciśnieniowe. Dodatkowym zabezpieczeniem, podobnie jak w modelach kwadratowych, jest wytrzymała linka doczepiona do robota. 

Kabel zasilający ma 5 metrów długości, co pozwala na pracę nawet na dużych powierzchniach. W razie zaniku zasilania wbudowany UPS utrzyma robota nasz szybie przez 20 minut, wydając przy tym sygnał ostrzegawczy.

Hobot 198, tak jak modele 288 i 298, może być sterowany za pomocą dołączonego do zestawu pilota, lub przy użyciu aplikacji HOBOT.

Dostępne modele