Roboty NEATO® – lepsze od "najlepszych"

Historia Neato®

Firma Neato Robotics to amerykański producent inteligentnych robotów odkurzających. Zaprezentowany w 2010 roku model XV-11, był swego rodzaju rewolucją na rynku robotów sprzątających. Obudowa w kształcie litery D, pozwalająca dokładniej zbierać zabrudzenia przy ścianach i w narożnikach, oraz innowacyjny system skanowania pomieszczeń dla dokładniejszego czyszczenia, stały się znakiem rozpoznawczym marki. Po dziś dzień roboty NEATO® charakteryzuje lepsza jakość czyszczenia niż u konkurencji, za sprawą inteligentnej technologii skanowania pomieszczeń, większej sile ssącej i znacznie większej szczotce czyszczącej.

Neato® ma wizję świata, gdzie w każdym domu jest inteligentny, pomocny robot

Kształt, który wzbudza zainteresowanie

Roboty NEATO® różnią się od innych robotów kształtem. Jednym się ten kształt podoba, innym wręcz przeciwnie, ale każdego interesuje dlaczego przód nie jest okrągły tylko prostokątny. Technicy w laboratoriach Neato Robotics chcieli stworzyć robota, który będzie sprzątał nie tylko środek pomieszczenia, ale także przy ścianach i w kątach. W ten sposób powstał robot w kształcie litery D (D-shape design) potrafiący wjechać w narożnik. Duży mechanizm sprzątający, ze szczotką o długości aż 27 cm, umiejscowiony z przodu robota, wraz z bardzo mocną turbiną zasysającą, tworzą perfekcyjne urządzenie do czyszczenia zarówno twardych jak i miękkich nawierzchni.

Laserowa nawigacja

Roboty NEATO® do mapowania pomieszczeń używają laserowego systemu skanowania (LaserSmart Mapping & Navigation), który bardzo szczegółowo odwzorowuje kształt i rozkład pomieszczeń. Dzięki mapie utworzonej w ten sposób, robot jest w stanie dokładnie wysprzątać każdy kawałek podłogi i nawet rozładowana bateria nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić, gdyż w takim przypadku robot zapamięta miejsce w którym przerwał pracę, pojedzie do bazy się doładować i wróci by dokończyć sprzątanie. Systematyczne jeżdżenie robota NEATO® linia po linii, w przeciwieństwie do wielu innych robotów, dodatkowo zwiększa precyzję czyszczenia.

Większy mechanizm sprzątający, lepsze efekty

Wielka szczotka zbiera zanieczyszczenia bezpośrednio do pojemnika na śmieci, bez konieczności podmiatania ich spod ścian i z narożników. Takie rozwiązanie pozwoliło niemal zupełnie wyeliminować efekt rozrzucania śmieci szczotką boczną i wzbijania w powietrze kurzu.

Duży pojemnik z filtrem hepa

Wszystkie roboty NEATO® zostały wyposażone w pojemniki na śmieci o pojemności aż 0,7 litra, co daje nawet dwukrotnie większą objętość, w stosunku do innych robotów dostępnych na rynku. Także filtr HEPA jest znacznie większy niż w konkurencyjnych modelach.

neato-turbina.png

Eko lub Turbo

Wszystkie obecnie dostępne modele mają dwa tryby pracy odkurzacza. Tryb Eko przeznaczony jest do czyszczenia twardych powierzchni, oraz tryb Turbo, w którym turbina zwiększa swoją moc ssącą, co w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną szczotką sprawia, że nawet grube dywany są dobrze wyczyszczone.

Aplikacja

NEATO® z serii connected, jak sama nazwa mówi, są zawsze połączone. Mając zainstalowaną aplikacje na telefonie, możemy w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca kontrolować naszego robota. Włączenie, wyłączenie, ustawienie harmonogramu i wiele innych funkcji masz teraz zawsze w zasięgu ręki. Aplikacja pozwala także podejrzeć historie ostatnich 20 przebiegów sprzątania, wraz z mapą pokrycia wyczyszczonych powierzchni.

Mapa piętra i Multiflor

Zapamiętana mapa piętra pozwala robotowi NEATO® zaplanować najbardziej optymalną trasę sprzątania, a w przypadku gdy bateria się rozładuje przed końcem pracy, doładować ją tylko na tyle by skończyć poziom. W zależności od modelu, można zapamiętać od jednego do trzech pięter.

No-Go Lines

No-Go Lines, czyli linie ograniczające obszar pracy robota, możemy nanosić na zapamiętanej mapie piętra. Dzięki temu nasz robot jeździ tylko tam gdzie chcemy.

nogo.png

Zone Cleaning

Ustalając strefy sprzątania możemy wysłać robota tylko w określone przez nas obszary, by posprzątał zabrudzone miejsce, bez konieczności czyszczenia całego domu.

Inteligentny dom

Roboty NEATO® mogą być sterowane za pomocą głosu przez Amazon Alexa lub Google Home. Wystarczy powiedzieć a robot posłucha.

"Alexa, poproś Neato by zaczął sprzątać"

"OK Google, powiedz Neato by posprzątał we wtorek o 10:00"

Poprostu napisz Start Cleaning w Neato Chatbot

Aktualnie dostępne modele

neato D10 connected
neato D9 connected
neato D8 connected
neato D7 connected
neato D4 connected
neato D3+ connected
nb-?-kopia-2.jpg